Nově plánované haly ve Zdibech

Právě jsme se dozvěděli o plánované výstavbě obrovského logistického areálu „GOODMAN ZDIBY LOGISTIC CENTRE” v blízkých Zdibech v podobě dvou hal o celkové ploše 76 245 m² s přilehlými plochami komunikací o výměře 52 868 m².

Byť se na první pohled může zdát, že se naší obce výstavba netýká, v případě, že dojde k její realizaci, pocítí dopady i všichni naši občané minimálně v podobě zhoršené dopravní situace při dojezdech do Prahy a zpět do Husince.

Realizace projektu by znamenala zejména následující negativní vlivy:

• Výrazné navýšení automobilové dopravy. Denně odhadem minimálně 1600 uskutečněných jízd (800 jízd osobních automobilů, 400 jízd užitkovými nákladními automobily a 400 jízd nákladními soupravami) na stávajících, již v současné době přetížených, komunikacích.
  • Další produkce jedovatých prvků, jako je například benzo(a)pyren (silně karcinogenní a mutagenní prvek), jehož limity jsou již v současné době překračovány minimálně o 8%. Tyto látky se šíří vzduchem a proto se týkají i blízkého okolí obce Zdiby.

Náš Spolek již kontaktoval místní sdružení ve Zdibech, se kterým budeme situaci dále řešit. Dále budeme podávat podnět na obec Zdiby, která k tomuto na svých stránkách veřejnost vyzývá

Více informací o plánovaném projektu najdete na těchto stránkách nebo tomto dokumentu

Zde si můžete prohlédnout situační plánek projektu.

vizualizace
Vizualizace výstavby
vizualizace
Vizualizace výstavby
dotčený pozemek v územním plánu Zdiby
plánek
Plánek hal

2 komentáře u „Nově plánované haly ve Zdibech“

1. Dobrý den,dívala jsem se regionální zprávy.Ráda bych podepsala petici proti skladům.Nevíte na koho se obrátit?
    Děkuji za odpověď,Eva Káldy

1. Dobrý den, děkuji mnohokrát za Váš zájem. Podpisové archy a podporující listina našeho Spolku jsou umístěny na těchto místech:

1) na obecním úřadě
      2) v hospodách Na Hřišti a U Hastrmana